Üroloji Sempozyumu İzmir’de yapıldı

Spread the love

İzmir Üroloji Sempozyumu (Hot Topics in Urology) 1-2 ekim 2022 tarihlerinde Mövenpick Otel’de düzenlendi.

Sempozyum başkanlığını yapan Prof.Dr.Burak Turna’nın verdiği bilgiye göre 10’un üzerinde ülkelerinde bir numara olan öğretim üyeleri yanı sıra ülkemizden saygın bilim adamlarının konuşmaları programda ağırlığı teşkil etti.

Sempozyumun ilk oturumu “Günlük Pratikte Merak Edilenler “olacak.Bu oturumda “Olgular Eşliğinde BPH “paneli de yer alıyor. Mesane Kanseri oturumu ise Edinburgh Üroloji ile birlikte düzenlendi ve konuşmacılardan Param Mariappan İskoçya’daki durumu aktarırken Steve Leung 3D Görüntüleme’den söz etti.

Cumartesi günü programı ABD ile ortaklaşa düzenlenen Robotik Cerrahi oturumu ile sona erdi.

Sempozyumun 2.günü Böbrek Kanseri oturumu ile başlayacak. Pilar Laguna’nın “Küçük böbrek tümörlerinin tedavisi”konferansı sonrası Erdem Canda “Laporoskopik ve Robotik Üroloji “eğitimi verdi. Toplantı “Ürolojide konuşulmayanlar”oturumu ile sonlandı.

İURES Yönetim Kurulu adına sempozyum başkanı Prof.Dr.Burak Turna “2015 yılında yapılmış olan geniş kapsamlı üroloji kongresinden sonra bu yıl ilk kez bu kadar geniş ve dolu bir programla kongre programı hazırladığımız için gururluyuz.

Zengin bilimsel programın yanında, son derece keyifli bir sosyal program hazırlamayı da ihmal etmedik. Toplantımıza ilgi duyan, ürolojideki bilimsel gelişmeleri ve araştırmaları yakından görmek isteyen, İzmir’de meslektaşlarıyla keyifli vakit geçirmek isteyen ve her şeyden önemlisi Türk Ürolojisinin artık tek bir çatı altında toplanmasını arzu eden her meslektaşımızı bu sempozyumda aramızda görmekten büyük mutluluk duyduk. Toplantımızla ilgili her türlü detay IURES resmi websitesinden (https://iures.org/) takip edilebilir” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*